Hava Kuvvetleri Sözleşmeli Er Maaşları Ne Kadar?

0
7749
Hava Kuvvetleri Sözleşmeli Er Maaşları Ne Kadar

Hava Kuvvetleri Sözleşmeli Er Maaşları 2017 Rakamları Nelerdir?

Hava kuvvetleri sözleşmeli er maaşları 2017 oranları resmi olarak açıklanmış bulunmaktadır. Buna göre 1. Hizmet yılında olan sözleşmeli erler 2254 lira ile 4003 lira arasında maaş alırken 8512 lira 75 kuruş ikramiye alacaklardır. 2. Hizmet yılında olan sözleşmeli erler 2322 lira ile 4076 lira arasında maaş alırken 17025 lira 50 kuruş ikramiye alacaklardır. Üçüncü hizmet yılındakiler 2389 lira ile 4149 lira arasında maaş alırken 33915 lira 88 kuruş ikramiye alacaklardır. 4. Yılını çalışan Sözleşmeli erbaş 2547 lira ile 4222 lira arasında maaş alırken 42293 lira 50 bir kuruş ikramiye alacaktır. 5. Hizmet yılında olan Sözleşmeli erbaş 2524 lira ile 4295 lira arasında maaş alacakken, 50 1671 lira 14 kuruş da ikramiyenin sahibi olacaktır. 6. Hizmet yılındaki Sözleşmeli erbaş 2592 lira ile 4368 lira arasında maaş alırken 59048 lira 77 kuruş ikramiye kazanacaktır ve son hizmet yılı olan 7. Yılını tamamlamakta olan sözleşmelierbaşlar 2660 lira ile 4441 lira arasında maaş alırken 84181 lira 65 kuruş ikramiyenin sahibi olacaklardır.

Hava Kuvvetleri’nde Sözleşmeli Er Olarak Nasıl Çalışır, Şartları Nelerdir?

Hava Kuvvetleri Sözleşmeli Er Maaşları

Görüldüğü gibi hava kuvvetleri sözleşmeli er maaşları oldukça dolgun olduğu için ciddi anlamda bir talep yaşanmaktadır.Ancak hava kuvvetleri sözleşmeli erbaş statüsünde çalışabilmek için birtakım kriterler belirlenmiştir. Bu kriterler şunlardır:

  • Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı ve erkek olmak
  • En az ilköğretim mezunu iken 1 Ocak 2016 tarihi itibariyle 20 yaşından gün almış fakat 25 Yaşını da bitirmemiş olmak
  • Eğer yükümlü askerlik vazifesi sırasında erken müracaat etmek isteyenler olursa bulundukları birlik komutanlıklarından alınacak olan nitelik belgesine sahip olmak
  • Boy ve kilo endeksinde askeri standartların içerisinde yer almak
  • Hiçbir şekilde herhangi bir askeri okuldan cezai müeyyide uygulanarak ilişiği kesilmemiş olmak
  • Yüz kızartıcı suçlar ile vatana ihanet suçları işlememiş olmak
  • Devleti ortadan kaldırmaya yönelik olan çeşitli oluşumlar ve yapılarla iltisaklı olmamak
  • Çeşitli cezalar sebebiyle kamu haklarından yoksun bırakılmış olmamak
İlginizi Çekebilir:  2017 Celp Dönemi Ne Zaman

Hava Kuvvetleri Sözleşmeli Erliğe Başvurular Ne Şekilde Olacaktır?

Sözleşmeli er olarak çalışıp hava kuvvetleri sözleşmeli er maaşları kapsamında belirlenen ücretlere sahip olabilmek için doğru şekilde başvuru yapmak gerekmektedir.Bunun için www.tekok.edu.tr adresinden online başvuru yapılması gerekmektedir. Bu adres tıklandığında ilgili link açılacak ve karşınıza çıkacak olan başvuru ekrandaki istenen bilgiler düzgün bir şekilde doldurulacaktır.Çeşitli sebeplerle elektronik ortamdan kaynaklanan aksaklıklar sebebiyle her ne şekilde olursa olsun başvuru yapamayanlar için tekrar başvuru imkânı tanınmayacaktır. Bununla birlikte doldurulan bütün bilgilerden aday sorumlu olacaktır.Başvuru anı itibariyle yükümlü asker olarak askerlik vazifesini yapmakta olanlar aynı adresten başvurularını yaptıktan sonra gereken nitelik belgelerini de alabilmek için ilk müracaat amirleri ile irtibata geçeceklerdir.Mühürlenecek olan bu zarflar seçim aşamalarında kullanılacaktır.

Başvurular Nasıl Değerlendirilecek ve Seçim Aşamalarına Çağrılacak Adaylar Nasıl Belirlenecektir?

Hava kuvvetleri sözleşmeli er seçim aşamaları

Tüm bu evrak işlemlerinden sonra hava kuvvetleri sözleşmeli er maaşları hak edilebilmek için başvuruların değerlendirilip adayların seçim aşamalarına davet edilmesi gerekmektedir.Bunun için başvuru yapılan kurum olan Tekok tüm başvuru evraklarını ve adayların beyanlarını kontrol edecektir.Ardından herhangi bir şart yerine getirilmemiş ise bu adayların başvuruları değerlendirilmeyecektir ve değerlendirilme Milli Savunma Bakanlığı tarafından internet ortamında duyurulacaktır.Ayrıca herhangi bir beyan eksik ise adaylık işlemleri sona erecek, usulsüz ve aykırı beyanlarda bulunanlar hakkında da yasal işlem uygulanacaktır. Tüm bu işlemlerin sonucunda başvurusu kabul edilmiş olan adaylar www.tekok.edu.tr adresinden bilgilendirilerek seçim aşamaları ile ilgili gereken evraklar duyurulacaktır.Yine bu adreste verilecek olan tarih ve saatte belirtilen yerde hazır bulunmaları istenecektir.

İlginizi Çekebilir:  Askere Giderken Alınacak Malzemeler

Sözleşmeli Er Seçim Aşamaları Nelerdir?

Tekok tarafından yapılan incelemeler geçildikten sonra artık hava kuvvetleri sözleşmeli er maaşları oldukça yakın bir gelecekte seçim aşamalarını yerine getirenlere sunulacaktır.Seçim aşamaları, evrak inceleme ve ön kontrol denilen adaylar tarafından getirilen evrakların doğruluğunun incelenip takip edildiği uygulama ile başlamaktadır. Daha sonra da ön sağlık muayenesi gerçekleştirilmektedir.Bunun ardından fiziki yeterlilik ve değerlendirme yapıldıktan sonra karar mülakatına geçilmektedir. Tüm bu işlemlerden sonra asıl ve yedek adaylar belirlenmiş olarak kamuya aynı adres üstünden duyurulmaktadır.

YORUM YAZ

Lütfen yorumunuzu girin
Lütfen adınızı giriniz