Askerliğim Nereye Çıktı? Güncel Askerlik Sorgulama

2
1594
Askerliğim Nereye Çıktı

Askerliğim nereye çıktı? Güncel Askerlik Sorgulama işlemlerimi nasıl yapacağım diyorsanız bu yazımız tamda sizin için hazırlandı. Askerlik işlemleri ile ilgili olarak bugün en çok sorulan sorulardan bir tanesine cevap vereceğiz. Asker adayları askerlik yerlerini nereden nasıl sorgulayacaklarını bilmiyorlar. Bundan dolayı oluşan mağduriyetlerin önüne geçmek için çok sorulan bu soruya cevap veriyoruz.

Askerliğim Nereye Çıktı?

SORU: Askerliğim nereye çıktı? Askerlik yeri sorgulama işlemini nasıl yapabilirim?

CEVAP: Değerli aday, askerlik yeri sorgulama ve askerliğinizin nereye çıktığını öğrenebilmeniz için askere gideceğiniz celp dönemi ayı içerisinde olmanız gerekmektedir. Ayrıca celp dönemlerinde askerlik hizmetine alınabilmeniz için askerliğe engel olan herhangi bir duruma sahip olmamanız gerekmektedir. Şubenizden işlemlerinizi tamamladıysanız askerlik şubesinden size verilen kağıtta yazan muhtemel sevk dönemi içerisinde sonuçlarınız açıklanmaktadır.

Askerlik yerleri teslim celp dönemi ayından ortalama 15 gün önce açıklanmaktadır. Askere gideceğiniz yeri öğrenmek için askerlik yeri sorgulama e devlet üzerinden işlem yapmanız gerekmektedir. E devlet üzerinde bulunan Er Sınıflandırma Sonucunu Sorgulama ve ASAL Sevk Başvurusu linkine tıklayarak askerlik yerinizi öğrenebilirsiniz.

Edevlet Askerlik Yeri Sorgulama

Evet değerli adaylar bu yazımızda askerlik yeri sorgulamaya dair bilgiler verdik. Sizin de merak ettiğiniz bir soru varsa bize Soru Sor sayfasından yazarak sorularınızı iletebilirsiniz. Tüm sorularınıza en kısa sürede cevap vereceğimizden şüpheniz olmasın.

Bu konuyla alakalı bir yorumunuz varsa bu sayfanın aşağısında bulunan yorum yap bölümüne yazarak bizlere iletebilirsiniz.

İlginizi Çekebilir:  Askere Giderken Alınması Gereken Malzeme Listesi

2 YORUMLAR

  1. Selamın Aleykum ben kastamonu taşköprü doğumlu 22/04/1998 doğumluyum kütüğüm 2018 gönderiyor ben muayene olduğum şubeye erken gitmek istiyorum dedim bir tane kağıt verdi 01.02.2018 muhtemel sevk tarihi yazıyor kesin şubat ayında gidermiyim

YORUM YAZ

Lütfen yorumunuzu girin
Lütfen adınızı giriniz