Askere Gitmeden Uzman Çavuş Olunur Mu?

3
2153
Askere Gitmeden Uzman Çavuş Olunur Mu

Merhaba dostlar, bugün çok merak edilen bir konudan Askere Gitmeden Uzman Çavuş Olunur Mu? bu sorunun cevabını vereceğiz. Dostlar uzman çavuş rütbesi biliyorsunuz ki Türk Silahlı Kuvvetlerinde bulunan en alt seviyedeki rütbe olmaktadır ve uzman çavuşlar kadrolu değil sözleşmeli personellerdir.

askere gitmeden uzman çavuş olunur mu?
Askerlik Şartsız Uzman Çavuş Olmak

Askere Gitmeden Uzman Çavuş Olunur Mu?

Dostlar, askere gitmeden uzman çavuş olabilirsiniz. Fakat şunu karıştırmamak gerektir ki sadece Jandarma Genel Komutanlığı uzman çavuş alımında askerlik şartı kaldırıldı. Diğer kuvvetlerde yani Kara Kuvvetleri Komutanlığı, Hava Kuvvetleri Komutanlığı, Deniz Kuvvetleri Komutanlığı ve Sahil Güvenlik Komutanlığı bünyesinde uzman çavuş olmak istiyorsanız askerlik hizmetinizi tamamlamış olmanız gerekmektedir.

Konuyla ilgili olarak detaylı bir video hazırlıyoruz Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.
Youtube kanalımıza abone olabilirsiniz Askerlik Rehberi YouTube Kanalı.

İlginizi Çekebilir:  97/4 Tertiplerin Yerleri Açıklandı mı?

3 YORUMLAR

  1. Merhaba Askerliğimi yaparken lisans mezunu oldum ve hizmet durum çizelgesi alarak askeriyeden terhis edildim. Bu durumda çalışma konusunda her hangi bir problem yaşarmıyım konu hakkında bilgisi olan var ise yazarsa sevinirim Sonuç olarak yedek subaylığa ayrıldım ilk celp döneminde karar çıkacak kısa dönem seçilirsem toplam günümü doldurdum şuan ama yedek subay olursam 12 ay yeniden hizmet edeceğim bilgisi olan yazsın rica ederim.

YORUM YAZ

Lütfen yorumunuzu girin
Lütfen adınızı giriniz