Askerde Maaş Veriliyor Mu? Ne Kadar Maaş Veriliyor?

1
3434
Askerde Maaş Veriliyor Mu? Ne Kadar Maaş Veriliyor?

Hepimizin merak ettiği soruların başında gelir askerde maaş konusu. Askerde Maaş Veriliyor Mu? Ne Kadar Maaş Veriliyor? tüm bu soruların cevaplarını bu yazımızda vereceğiz. Yazımıza geçmeden önce özellikle belirtiyorum dostlar lütfen YouTube kanalımıza abone olun kanalımızda askerlikle ilgili videolar hazırlıyoruz. YouTube kanal linkimiz: https://www.youtube.com/channel/UCVpE8UPAJUjzkXY0cXzmAzQ

Doğu da ve Batı da Maaş Farklı mı?

Askerlik hizmeti yaptığınız yer ve tehlike durumuna göre devletimiz erlere harçlık vermektedir. Bu maaşlar doğuda ve batı da farklılıklar göstermektedir. Doğuda da batıda da kendi içinde ayrılmaktadır.

Askerde Maaş Veriliyor Mu?

Evet, askerde maaş verilmektedir. Bunun miktarları doğu da ve batı da olmak üzere farklılık gösterebilir.

Ne Kadar Maaş Veriliyor?

Batıda ortalama 90-120 TL arasında maaş verilmektedir. Doğuda ise yine bölgelerine bağlı değişiklik göstererek ortalama 350-450 TL civarlarında bir maaş verilmektedir.

Maaşlar Nasıl Veriliyor?

Maaşlar TSK’nın sizlere askeregittiğinizde vereceği askeri maaş kartı ile alacaksınız. Her ayın genelde 15-16’nda maaşlarınız hesaplarınıza yatırılıyor.

İlginizi Çekebilir:  2018 Celp Dönemi Ne zaman?

1 Yorum

  1. Merhabalar ben 08-01-2018 de askerlik görevim olan kışlama teslim oldum eğitim esnasında olan zorluklardan el bileğimde oluşan agrı ile hastane Şevki’mde bileğimin skafoid kemiğinde kırık olmadığı tespit edildi acemi birliğimi bitirdiğim de izne gelmişken ameliyat oldum elime vida ve benzeri şeyler eklendi halan raporuyum 3. 30 günlük hava değişim raporumu aldım henüz bi iyileşme YÖK doktorum bu rapor sonunda iyileşme olmazsa eklem kaybı görünüyor onunla birlikte askerlikten muaf vereceğini söylüyor çevrede bi kaç arkadaşımda muaf alırsam askeriyeden tazminat alabileceğimi veya Gazi ünvanı alabileceğimi söylüyor bunlarla ilgili tam bi Bilgi alamıyorum eğer muaf olursam ne olucak bi Bilgi almak istiyorum ve ben ameliyat ile hava değişimi paramı hiç biryerden alamıyorum bunları nerden aşmam gerekiyor bana birliğinden dediler ama birliğin Kıbrıs’ta bunun içinde Bilgi verebilir seniz sevinirim.
    Teşekkürler

YORUM YAZ

Lütfen yorumunuzu girin
Lütfen adınızı giriniz