Askercell Nedir? Nasıl Kullanılır? Nereden Alabilirim?

4
1103
Askercell Nedir? Nasıl Kullanılır? Nereden Alınır?

Eskiden askerde telefon kullanımı komple yasak olup hiçbir şekilde izin verilmemekteydi. Bu durum hem asker ailelerini hemde askerlik görevini icra eden mehmetçikleri oldukça etkilemekteydi. Askerlik görevinin getirdiği zorluklar ile birlikte aile özlemi de buna eklenince içinden çıkılmaz bir hal alıyordu. Genel Kurmay Başkanlığı bu soruna el koydu ve 13 Nisan 2015 tarihinde kriterler dahilinde olmak şartıyla telefon kullanımını serbest kıldı. Yanlış anlaşılmadan belirtelim akıllı telefon değil sadece tuşlu telefonlar ile belirli kriterlere uygun sim kartlar kullanılabilecek. Hal böyle olunca GSM şirketleri harekete geçti ce

Askercell Nedir?

Askercell hizmeti ülkemizde bulunan Turkcell GSM şirketinin Genel Kurmay Başkanlığı tarafından belirlenmiş kriterlere uygun olarak ürettiği sim kart modelidir. Biraz daha detaylandıracak olursak. Askercell belirli kısıtlamalar ile çevrilmiş kısıtlı bir sim karttır.

Askercell Nereden Alabilirim?

Turkcell firmasının yetkili bayilerine başvurarak gerekli prosedürleri ve evrak işlemlerin i halledikten sonra kartınız hemen teslim edilir aktivasyonu 1-2 gün sürebilmektedir.

Askercell Nasıl Kullanılır?

Askercell Nasıl Kullanılır

Askercell sim kartlarına başvuru esnasında tanımlayacağınız 5 adet yurtiçi telefon numarası 2 adet de yurtiçi sabit hat yada yurdışı sabit hat numaraları ile görüme yapabilirsiniz. Hatırlatmakta fayda var Askercell hizmeti mesai saatleri içerisinde pasif olmaktadır.

Askercell Özellikleri Neledir?

  • Konuşma ve mesajlaşma işlemleri sadece belirlenen 5 yurtiçi gsm numarası ile ve 2 adet yurtiçi yada yurtdışı sabit hatlar ile görüşmek yapabilmektedir.
  • Askercell sim kartları haftaiçi saat 08.00 ile 18.00 saatleri arasında açıktır.
  • Haftasonları Askercell sim kartlarında bir kısıtlama bulunmamaktadır.
  • İnternet özelliği kapalı olarak gelmektedir.
  • Askercell hizmetinin aktif olup olmadığını kontrol etmek için telefonunuzdan *199# numarasını tuşlamanız yeterlidir.
İlginizi Çekebilir:  Askeri Rütbeler Nelerdir

4 YORUMLAR

YORUM YAZ

Lütfen yorumunuzu girin
Lütfen adınızı giriniz