48’inci Piyade Eğitim Alay Komutanlığı – Tokat

6
1778
5’inci Piyade Eğitim Tugayı 48’inci Piyade Eğitim Alay Komutanlığı - Tokat

5’inci Piyade Eğitim Tugayı 48’inci Piyade Eğitim Alay Komutanlığı birliği Piyade Sınıfında er/erbaş eğitimi veren bir alaydır. Alay Tokat Merkez de bulunmaktadır. Kara Kuvvetleri Komutanlığının en önemli eğitim birliklerindendir. Konuyu fazla uzatmadan birlik hakkında merak ettiklerinize geçelim.

Ulaşım Bilgileri

5’inci piyade eğitim alay komutanlığı ulaşım

Birliğe iki şekilde ulaşım mevcuttur. Bunlar Kara Yolu ve Hava Yolu olmak üzere ikiye ayrılır.

 • Karayolu

  48’inci Piyade Eğitim Alay Komutanlığına kara yolu ile ulaşım mevcuttur. Asker celp dönemlerinde Tokat otogarından 48’inci Piyade Eğitim Alay Komutanlığına ulaşım komutanlığa ait askeri araçlarla sağlanmaktadir.

 • Hava Yolu

  Tokat da bulunan hava alanı şehir merkezine 25 km uzaklıktadır. Hava alanından şehir merkezine sivil servisler mevcuttur.

İletişim Bilgileri

 • Açık Adres: 48’inci Piyade Eğitim Alay Komutanlığı/Tokat
 • Telefon Numarası: 0 356 214 08 48 – 0356 214 21 84
 • Faks Numarası: 0 356 214 93 27

Birlikte Sunulan İmkanlar

 • Bankamatik ve PTT Şubesi

   • Birlik içerisinde askeri maaşlarınızı ve ailelerinizden gelecek olan harçlıkları çekebileceğiniz bir bankamatik (ATM) ve kargolarınızı alıp gönderebileceğiniz bir PTT şubesi bulunmaktadır.
  48’inci Piyade Eğitim Alay Komutanlığı PTT Şubesi
  • Sosyal Tesisler

   Kantin ihtiyaçlarınızı giderebilmeniz için birlik içinde kantinler mevcuttur. Lakin kabalık sıralarda beklemekten hoşlanmıyorsanız tüm ihtiyaçlarınızı erkenden temin edin. Yine aynı zamanda er ve erbaşların istirahat saatlerinde dinlenebilmeleri için er ve erbaş gazinoları bulunmaktadır.

  • Sağlık Tesisi (Revir)

   Birliğe kayıtlarınızdan hemen sonra sağlık kontrollerinden geçirilebilmeniz için birlik içinde Sağlık Tesisi diğer ismiyle revir bulunmaktadır. Ayrıca sağlık tesisi sorumlusu tabip rütbeli gerek gördüğünde sizi Tokat Devlet Hastanesine veya Gaziosman Paşa Üniversite hastanesine sevk edebilirler.

  • Rehberlik ve Danışma Merkezi

   Askerlik görevini icra ederken zaman zaman gerek birlik içerisindeki sebeplerden olsun gerekse ailevi sebeplerden olsun kendinizi kötü hissettiğinizde gidip yardım alabileceğiniz dertleşebileceğiniz bir danışma merkezi bulunmaktadır.

  • Sosyal Faaliyetler

   Temel askerlik eğitimleri bittikten sonra yemin töreni yapılması için tören programı hazırlanır. Bu yemin töreni programları çoğunlukla Cuma günleri yapılmaktadır. Yemin töreni tarihleri askerlere önceden bildirilir. Yemin törenine aileler de davet edilmektedir. Birlik içerisinde bulunan süre zarfında her hafta belirlenen günlerde asker ziyaretleri yapılmaktadır.

Bu yazımızda sizlere sizlere 48’inci Piyade Eğitim Alay Komutanlığı hakkında bilgiler verdik. Sorularınızı bu sayfanın altına yorum olarak yazabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir:  TSK KBRN Okulu ve Eğitim Merkezi Komutanlığı - Konya

6 YORUMLAR

 1. Sevgilim orada egitim aliyor, ama bir kac gundur kendisine ulasamiyorum. Bugun yemin toreni olmasi lazimdi. Usta birligide aciklandi, ama kendisinden haber alamiyorum ve merak icindeyim. Yardimci olursaniz sevinirim

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin
Lütfen adınızı giriniz