15’inci Piyade Eğitim Tugay Komutanlığı – Amasya

16
6012
15’inci Piyade Eğitim Tugay Komutanlığı - Amasya

15’inci Piyade Eğitim Tugay Komutanlığı Amasya ilindedir. Piyade sınıfında er/erbaş ve sözleşmeli er yetiştirmektedir. İçtimasıyla çok ünlü bir birliktir. Acemi birliği eğitim süreleri 30 gündür.

Ulaşım Bilgileri

15’inci Piyade Eğitim Tugay Komutanlığı Ulaşım Bilgileri

15’inci Piyade Eğitim Tugay Komutanlığı Amasya ilinde Amasya – Tokat kara yolu üzerinde bulunmaktadır. Amasya Otogarı şehrin dışında yer alıp tüm il ve ilçelerden ulaşılabilecek şekilde ortak konumdadır. Amasya Otogardan şehir merkezine minibüs ve servislerle ulaşım mevcuttur. Şehir merkezinden 15’inci Piyade Eğitim Tugay Komutanlığı‘na taksi belediye servisleri ile ulaşım mevcuttur.

İletişim Bilgileri

 • Açık Adres: General Hikmet Akıncı Kışlası Yazı Bağları Mahallesi Kışla Caddesi/AMASYA
 • Telefon Numarası: 0 358 242 00 24 – 0 358 242 00 25 – 0 358 242 00 26
 • Faks Numarası: 0 358 242 06 85

Birlikte Sunulan İmkanlar

15’inci Piyade Eğitim Tugay Komutanlığı İçerisindeki Ptt Şubesi
 • PTT Şubesi ve Bankamatikler (ATM) : Kışla içerisinde er ve erbaşların kargo ve bankamatik işlemlerini halledebilmeleri için PTT şubeleri bulunmaktadır.
 • Sosyal Tesisler: Birlik içinde erbaş ve erlerin bot boyası, tıraş malzemesi, kalem, defter, telefon kartı gibi ihtiyaçlarını karşılayabilmeleri için birlik içerisinde yeterli genişlikte kantinler mevcuttur. Güncel gelişmeleri ve araştırmaları yapmak maksadıyla tugay içerisinde gerekli güvenlik önlemleri ile koruma altına alınmış bilgisayarlar mevcuttur. Ayrıca istirahat sürelerinde dinlenebilecekleri geniş er gazinoları da mevcuttur.

  15’inci Piyade Eğitim Tugay Komutanlığı Sosyal Tesisler
 • Sağlık Tesisleri (Revir): Askerlerin herhangi bir sağlık sorunu yaşamalarına karşın birlik içerisinde 7/24 açık bir şekilde faaliyet gösteren revir bulunmaktadır. Gerekli görüldüğünde Merzifon ilçesindeki Askeri hastaneye veya Amasya Üniversitesi Sabuncuoğlu Şerefeddin Araştırma Hastanesine sevk edilebilmektedirler.
  15’inci Piyade Eğitim Tugay Komutanlığı Sağlık Tesisi

   

 • Rehberlik ve Danışma Merkezi: Askerlerin sorunlarını daha kolay ve sağlıklı bir şekilde atlatabilmeleri için alanında uzman rütbeliler tarafından tedavi işlemleri yürütülen bir merkezdir.
  15’inci Piyade Eğitim Tugay Komutanlığı İçerisindeki Rehberlik ve Danışma Merkezi

   

 • Spor Tesisleri: Er ve erbaşların istirahat ve hafta sonu dinlenme sürelerinde vakitlerini değerlendirebilecekleri spor tesisleri birlik içinde bulunmaktadır.

  15’inci Piyade Eğitim Tugay Komutanlığı İçerisindeki Spor Tesisleri

Bu yazımız da Amasya 15’inci Piyade Eğitim Tugay Komutanlığı hakkında bilgiler verdik. Bu birlikle ilgili sorunuz varsa lütfen aşağıda bulunan yorum kısmına yorumlarınızı yazınız.

İlginizi Çekebilir:  Terörizmle Mücadele Eğitim ve Tatbikat Merkezi Komutanlığı – Isparta

16 YORUMLAR

 1. Merhaba e devlette açıklammış yerim. Amasya 15.p.eğt 22.p.alay yazıyor 18 hazıran sevk tarihim yazıyor ve askerlik şubesini aradım onlar sanırım daha net görüyorlar sınıfımı bandocu mızıkacı çvş dedi bana.müzik ile iyi değilim çat pat gitar çalıom.bu iyi bişey mi arkadaşlar

 2. Sn. OMER **** *******, Birliginiz : 15 INCI P.EGT.TUG.KH./AMASYA MERKEZ , Sevk Tarihiniz : 02.03.2019

  Bedelli askerlik kapsamında verilen eğitimler şartlar hakkında bilgi alabilirmiyim

  • Ben aralıkta bedelli askerlik yaptım kötü geçmiyor eğitimler ilk günler biraz yorucu gelir sadece sonra sıkıntı olmaz. Hepinize hayırlı tezkereler..

 3. Selamün aleyküm 99/1 A grubu 1 Şubat teslim tarihim 15. P.EGT.TUG 12.P.EĞT. Alayı Amasya/merkez çıktı zırhlı araç ve TRT haberleşme bakım onarım sizce nasıl biyer eğitimleri nasıl askerliğini orada yapanlar beni bilgilendirebilirmi?

  • 99/2 A grubu 15. P.EGT.TUG 12. P.EĞT. Alayı Amasya/Merkerz çıktı ama sınıf yazmıyo ne olur nereye girderim bilgi verebilicek olan varmı ?

YORUM YAZ

Lütfen yorumunuzu girin
Lütfen adınızı giriniz